بیماری‌های خودایمنی Autoimmune

برای رزرو وقت آنلاین رایگان از طریق فرم زیر اقدام نمایید.


   
   
  امیدهای تازه در درمان بیماری‌های خودایمنی Autoimmune بیماری های اتوایمیون یا خود ایمنی به مجموعه‌ای از بیماری‌هایی گفته می‌شود که در اثر خطایی در سیستم ایمنی به وجود می‌آید و سیستم ایمنی به جای حمله به سلول های بیگانه به سلول‌های خودی حمله می‌کند.
  تا کنون دلیل شناخته شده ای برای بروز این بیماری ها وجود نداشته است .با این حال دو عامل نقش بسزایی دارند یکی زمینه‌های ژنتیکی و دیگری وجود یک بیماری ویروسی اولیه.
  بسته به اینکه ویروس به کدام ارگان حمله می‌کند بیماری‌های مختلف به وجود می‌آید. برای نمونه بیماری ام اس در سیستم عصبی مرکزی ، کولیت اولسراتیو در روده ها، پسوریازیس در پوست و.... به وجود بیاورد و ارگان‌های مختلف را درگیر کند و بیماریهایی چون آلوپشیا یا ریزش سکه ای مو، تیروییدیت سمی، هاشیموتو، لوپوس، یوییت، کرون، لیکن پلان، آرتریت روماتویید.
  تاکنون درمان قابل قبولی برای این بیماری ها شناخته نشده است و درمانها ی موجود بیشتر کنترل کننده هستند و نقش حمایتی دارند. خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌های اخیر در زمینه بایو فیلد امکان کنترل عوامل به وجود آورنده این بیماری ها وجود دارد و می‌توان در تشخیص بیماری ویروسی اولیه و هم چنین کنترل استرهای محیطی که نقش عمده ای در عود و تداوم این بیماری ها داشته باشند درمان قابل قبولی را ارائه کرد.