سامانه تشخیصی جایگزین

در سامانه تشخیصی جایگزین لازم است که این نکته را اضافه کنم، همانطور که از اسمش بر می آید سامانه تشخیصی جایگزین است. اینکه یک سیستم تشخیصی هست بحثی درش نیست ولی اینکه از واژه جایگزین استفاده کردم دلیلش این است که میتواند جایگزین بسیاری از اقدامات تشخیصی که در طب کلاسیک صورت میگیرد باشد چه آزمایش های پاراکلینیکی که صورت می‌گیرد چه اقدامات تصویربرداری و حتی معاینات بالینی که صورت میگیرد .
اینها یکی از اجزای تشکیل دهنده این سامانه هستند مکانیزم عملکرد آن بر پایه تکنولوژی بایورزونانس هست اما در حال حاضر در تکنولوژی بایورزونانس یا فناوری هم‌آوایی زیستی در واقع نیاز به حضور فیزیکی بیمار هست. اینکه بیمار حتماً حضور داشته باشد با استفاده از تحلیلی که روی ارتعاشات سلولی بیمار می گذارند افرادی که بایورزونانس کار می کنند می توانند تشخیص های متعددی رو برای بیمار در نظر بگیرند. تقریباً میتوانم بگویم تمام تست های تشخیصی که در طب کلاسیک وجود دارد در این سامانه هم وجود دارد و بسیاری از تستهای تشخیصی دیگری که در طب کلاسیک امکانش نیست و بسیاری از کارهای تشخیصی کیفی مثل ارزیابی سطح سلامتی یا استعداد افراد به برخی از بیماریها. خوب اینها مواردی هستند که در طب کلاسیک با تمام پیشرفت هایی که صورت گرفته امکان ارزیابی چنین شاخص‌های کیفی وجود ندارد ولی با این فناوری تشخیص و درمان از راه دور ، تقریباً تمام تست هایی که در طب کلاسیک صورت میگیرد و همه اون تست هایی که در تکنولوژی بایورزونانس هست امکان دارد که توسط این سامانه تشخیصی جایگزین انجام گیرد. میتوانیم از آنها استفاده بکنیم بدون اینکه حضور فیزیکی فرد بیمار نیاز باشه و بتوانیم از راه دور تمام آن تست های تشخیصی را انجام بدهیم، البته کار پر زحمتی هست و زمان زیادی میبرد ولی بسیار با ارزش هست به این دلیل که بعد مکانی اینجا مطرح نیست، در مقایسه با هزینه های متداول هزینه های آنچنانی را در بر ندارد و میتوانیم به عنوان یک راه جایگزین در شرایط مختلف از آن استفاده کنیم که این شرایط مثل همین پاندمی کرونا که در آن قرار گرفتیم اکثر افراد از مراجعه به مراکز درمانی و تشخیصی اجتناب می‌کنند به خاطر اینکه می‌ترسند درگیر بشوند ، جدای از آن امکانات تشخیصی که در این سامانه وجود دارد ممکن است اصلاً در طب کلاسیک چنین امکاناتی وجود نداشته باشد بنابراین آنها می‌توانند به راحتی با این پیشرفتی که در این تکنولوژی و اینترنت وجود دارد بتوانند از این سامانه استفاده کنند و بسیاری از بیماری‌های ناشناخته را تشخیص معقولی برایش در نظر بگیرند و هم میتوانند به همکاران پزشک من کمک کند که اگر بیمارها با موارد پیچیده ای دارند که علت مشکلشون شناخته شده نیست می‌توانند با کمک  سامانه تشخیصی جایگزین به نتایج خیلی خوبی برسند و بتونند بیمار شان را بهتر مدیریت کنند تشخیص‌های دقیقتری مطرح کنند و یا تشخیص های طب کلاسیک را که مردد هستند تایید کنند . به این ترتیب هم از هزینه‌ها کاسته خواهد شد و هم سرنوشت بیماری بیماران تغییر پیدا خواهد کرد وقتی یک پزشک میتواند تشخیص های دقیقی مطرح کند قطعاً میتواند درمان‌های مناسب‌تری در نظر بگیرد و متعاقب آن حال بیمار بهتر خواهد شد با هزینه کمتر و زمان کمتر.
بسته تشخیصی عمومی
آنقدر تست های تشخیصی در سامانه تشخیصی جایگزین زیاد هست که برای اینکه هم بیماران بتوانند خودشان را مورد تست و آزمون قرار بدن بدونن چه چیزهایی را می توانند انتخاب کنند و چه آپشن ها و گزینه‌هایی دارد و هم پزشک هایی که مایلند در مورد بیمارشان بهتر بدونند این اقدامات تشخیصی را که در واقع تحت عنوان بسته های تشخیصی طراحی کردم البته بعضی این ها ممکنه همپوشانی داشته باشند ولی اطلاعات ذی قیمتی را در اختیار بیماران و هم  همکاران پزشک قرار دادم. یکی از این موارد بسته‌های تشخیصی، بسته تشخیص عمومی هست.
که بسته به اینکه دقیق باشد یا خیلی دقیق نباشد در دو درجه مختلف این رو تقسیم بندی کردم . بنابراین بسته عمومی درجه ۲ داریم و بسته عمومی درجه۱ .عموما طوری این دسته بندی صورت گرفته که بسته عمومی درجه یک عناوین بیشتری رو مورد تست و بررسی و آزمون قرار می‌دهد تا درجه دو . بنابراین اقدامات تشخیصی بیشتری در درجه یک نسبت به درجه دو صورت می‌گیرد.
 الان در مورد بسته تشخیصی عمومی درجه دو من می خواهم جزئیاتش رو خدمت شما عرض کنم.
سه مورد اساسی و اصلی در بسته تشخیصی درجه دو مورد ارزیابی قرار میگیرد اولین آیتم آیتمی که تقریباً برای همه افرادی که این بسته انتخاب می‌کنند در وهله اول مورد ارزیابی قرار میگیرد تعیین سطح سلامتی هست. خیلی کلی بهش اشاره می کنم سطح سلامتی یک شاخص کیفی هست در طب کلاسیک ما عملاً یک همچین شاخصی را نداریم ولی به طور مشابهش در نوزاد هایی که به دنیا میان یک عددی را در نظر می‌گیرند به عنوان عدد آپگار که ۱۰ درجه دارد و بر اساس آن ظواهری که می‌بینند پاسخ نوزاد به محرک‌ها سطح سلامتی را به طور تقریب با عدد نشان میدند اینجا هم ما ۱۲ تا سطح داریم که مجموعه‌ای از سلامت روحی روانی و جسمی با هم هست یعنی فردی که از نظر جسمی مشکلی ندارد ولی به شدت از نظر روحی به هم ریخته است سطح سلامتی پایینی رو نشان میدهد و فردی هم که امکان دارد از نظر روحی روانی مشکلی نداشته باشد ولی یک عارضه جسمی طولانی مدت نسبتا عمیق داشته باشد سطح سلامتیش ممکن است بیاد پایین. بنابراین این ۲ فاکتور با همدیگر پیش میروند و این سطوح مختلف را ایجاد می‌کنند به تجربه اکثر افراد وقتی این سیستم را شروع می‌کنند غالباً درجه ۶ روی ۱۲ را دارندویا حول و حوش این یعنی نیمی از سطح سلامتی قابل انتظار را دارند و وقتی که درمان شوند روی سه سطوح بالایی قرار می‌گیرند یعنی ۱۰و ۱۱ و ۱۲  معمولاً افرادی که به پایان درمان خودشون میرسند به سطح ۱۲ می‌رسند ولی سطح ۱۲ لزوماً به معنی سلامتی کامل نیست یعنی یک چیزی حول و حوش ۹۲ درصد تا ۱۰۰ درصد سلامتی هست ، معمولاً به ندرت اتفاق می‌افتد که یک نفر ۱۰۰ درصد سطح سلامتی خودش رو داشته باشد به خاطر استرس های محیطی زیاد و زمینه‌های توارثی برای ابتلا به بیماری‌های مختلف.
 دومین آیتم که بسیار آیتم مهمی هست و متاسفانه اصلاً در طب کلاسیک وجود ندارد و این یافته در واقع مدیون تکنولوژی بایورزونانس هست خصوصاً تکنولوژی بایورزونانس مربوط به شرکت روسی ایمدیس. بسیار نکته مهمی هست در تشخیص و درمان بیماری ها اون هم  اسمش هست تعیین سطح ذخایر انطباقی انطباق و سازگاری کار مکانیزم دفاعی است اینکه وقتی ما تحت یک استرس قرار می‌گیریم بتوانیم از خودمان دفاع کنیم مسئله ای که برمیگرده به ذخایر انطباقی ما یعنی مکانیزم دفاعی برای خودش یک پستو و ذخایری دارد که به محض اینکه یک استرس شدید میاد اون ذخایر رو آزاد میکند که بتواند مدیریت کند. اون استرس رو برای اینکه بهتر بتونم این رو توضیح بدم و فهمش ساده تر بشود تصور کنید که شما عازم بیابان گردی میشید یک قمقمه آب با خودتون می برید خوب بعد از چند ساعت پیاده روی تشنه تون میشود مایلید از آبی که با خودتون آوردید استفاده کنید ولی هر کار می کنید امکان دارد در این قمقنه باز نشود یعنی فردی ممکنه ذخایر انطباقی کاهش یافته ای داشته باشه و حالا که میخواد در یک شرایط پر استرس قرار گرفته یعنی شما ذخایر را دارید ولی قابل استفاده نیست فرد سیستم دفاعی قدرتمندی دارد ولی نمیتواند از این توانمندی استفاده کند، اینجاست که آیتم سوم مطرح میشود در واقع آیتمی که مربوط به بلاک های انرژی هست اینکه یک فرد وقتی تحت تاثیر فشارهای مختلف قرار میگیرد آیا می‌تواند از ذخایر انطباقیش استفاده کند یا نه بنابراین دومین مطلبی که در بسته تشخیصی عمومی مورد ارزیابی قرار میگیرد تعیین سطح ذخایر انطباقی هست. افرادی که ذخایر انطباقی بالایی دارند بهتر می‌توانند در برابر استرس ها مقاومت کنند و افرادی که ذخایر انطباقی کمی دارند ممکن است آسیب جدی ببینند یک عامل استرس وقتی وارد میشه
برای افرادی که قوی عمل می‌کنند یا ذخایر انطباقی بالایی دارند مشکل خاصی به وجود نمی آورد ولی افرادی که ذخایر انطباقی پایینی دارند که حال دلایل متعددی دارد این افراد با استرس‌های کم متاسفانه سطح سلامتیشون خیلی افت پیدا میکند.
 آخرین آیتمی که در بسته تشخیصی عمومی درجه دو وجود دارد تعیین استرس روحی روانی هست یا اصطلاحاً به آن میگویند منتال یعنی ذهنی . افرادی که تحت استرس های مختلف قرار می‌گیرند که از نظر ذهنی برآشفته میشوند در نظر بگیرید چکی برگشت میخورد یا حرف توهین آمیزی کسی میزند یا عدم موفقیت در یک آزمون به وجود میاد یا هر چیزی که هست در نهایت یک استرس روحی روانی شدیدی را ایجاد می کند.
دقت بفرمایید هر سه تای این فاکتورهایی که در بسته عمومی درجه دو مورد ارزیابی قرار میگیرد مشابهش در طب کلاسیک وجود ندارد خیلی جالب است که بدون اینکه فرد بخواهد صحبت کند در مورد اینکه چه سطحی از استرس رو دارد تجربه میکند حدوداً که در بعضی از افراد متاسفانه حسی ندارند راجع به اینکه دچار استرس هستند چرا که انقدر این استرس دوام پیدا کرده است که وقتی ازشون میپرسیم میگویند که شرایط عادی هست مشکل خاصی نیست منم مثل خیلی از افراد و ...در صورتی که این افراد عادت کردند به استرس هاشون.
در هشت سطح مختلف این توانمندی وجود دارد که ما میزان استرس منتال یا روحی روانی فرد را تشخیص دهیم. و این خیلی به ما کمک می کند. که بدانیم کدام یک از افراد را نیاز هست که از نظر روحی روانی حمایت کنیم تا بتوانند راحت تر با بیماری مقابله کنند چون یک بخش بسیار مهم در مکانیزم دفاعی شان سلامت روحی روانی است. افرادی که تحت استرس قرار دارند یا مشکلات سایکوسوماتیک دارند یا تمام مشکلاتشان تداوم پیدا میکند یا مشکلات جدید جسمی برای شان به وجود میاد بنابراین سطح استرس ها بسیار بسیار حائز اهمیت است.