الکتروسایکوآنالیز

الکتروسایکوآنالیز

بخش اول

الکتروسایکوآنالیز

بخش دوم
الکترو سایکو آنالیز از لحاظ لغوی از سه بخش تشکیل شده الکترو به معنی امواج الکتریکی و سایکو به معنای روح و روان و آنالیز هم به معنای تحلیل است. و در مجموع به معنی تحلیل الکتریکال روح و روان است.
و این در واقع معنی تحت الفظی این روش تشخیصی خواهد بود.
این روش به چه صورت به بیماران کمک میکند؟  ما در هومیوپاتی دستاوردهای خیلی زیادی داریم بابت اثبات اثرات داروهای هومیوپاتی شما می دانید که در زمینه داروهای هومیوپاتی تقریباً از منابع گیاهی، حیوانی و مواد معدنی داروهای بسیار متنوعی استخراج شده است. که آن ها انواع و اقسام علائم جسمی احساسی و ذهنی یا در مجموع علائم روحی روانی به وجود می‌آورند که مشخصات خاصی را به هر کدام از داروهای هومیوپاتی می بخشند. حالا در نظر بگیرید اگر کسی این علائم رو داشته باشد همچنان که میتونه در طب هومیوپاتی مورد درمان قرار بگیرد و این علائم از بین برود ما میتونیم از این اصل بنیادین استفاده کنیم و در فناوری  بایورزونانس به خوبی از این اطلاعات عناصر دارویی بهره مند شویم. این روش تشخیصی کمک میکند با استفاده از گنجینه بسیار ارزشمند علائم روحی روانی که در داروهای هومیوپاتی وجود دارد ما بتونیم اختلالاتی رو در بیمار تشخیص بدیم و در واقع یک نقشه راهی را برای ما مشخص میکند که بدانیم ساختار عاطفی و ذهنی فرد به چه شکل است و اگر فرد از این نظر یعنی از نظر سطح روحی روانی آسیب ببیند ما چگونه می‌توانیم این آسیب یا نقاط ضعف رو تشخیص دهیم و بتونیم به  بهترین نحو ممکن به بیمار کمک کنیم در واقع هر بیماری که مراجعه میکند در اثر استرس های مختلف محیطی از نظر روحی روانی آسیب دیده است. این فناوری به ما کمک می کند که نقاط ضعف بیمار را بشناسیم و بتوانیم در زمینه مسائل روحی روانی کمک کنیم تا اینکه فرد ، مستعد بیماری‌های متعدد جسمی و روحی روانی نشود. در واقع این فناوری به ما کمک می کند که نقاط ضعف و قوت شخص را بشناسیم و بتوانیم به بهترین نحو در این زمینه کمک کنیم تا در عمل به میزان قابل توجهی از آسیب‌پذیری وی در این حوزه جلوگیری شود.
آیا در عمل از الکترو سایکوآنالیز به تنهایی میشود استفاده کرد؟
مسلماً وقتی روش‌های مختلف با هم ترکیب می‌شوند کارآمدیشان افزایش پیدا میکند. در زمینه الکتروسایکوآنالیز همانطور که در کتاب «معرفی پزشکی فرامولکولی » آورده ام با یکی از تکنیک های روانشناختی تحت عنوان TA یا همان تحلیل رفتار متقابل این دو با هم تلفیق شده اند. به این معنی که اکثر افراد اگر از نظر شخصیتی مشکلی دارند یا نقاط ضعفی از نظر ساختار شخصیتی دارند در واقع به آن ها استعداد دارند. وقتی که اینها را ریشه یابی می‌کنیم به دوران کودکی خصوصاً ۸ سال اول زندگی برمیگردد. افرادی که در زمینه روانشناسی کار می‌کنند  میدانند که ما با یک سری از بازدارنده ها مواجه هستیم که اینها متاسفانه در اثر شرایط محیطی، سیستم تعلیم و تربیت در ما نهادینه می شود. بعد که مراحل رشدمان را طی می‌کنیم به بلوغ احساسی عاطفی و همچنین ذهنی می رسیم این بازدارنده ها خودشان را به شکل‌های مختلف نشون میدهند. رفتارهای نامناسب، احساسات بیمارگونه و رفتارهای غیر طبیعی که آنها را تحت عنوان اختلالات شخصیتی یا مشکلات روحی روانی می شناسیم و نکته مهم در علم پزشکی این است که این ساختار شخصیتی که به این شکل به وجود آمده است تحت تاثیر بازدارنده ها قرار دارند. و در واقع نقش مهمی در چیستی فعلی ما دارند و از نظر روحی روانی در علم پزشکی بسیار حائز اهمیت هستند چرا که فرد را آسیب‌پذیر می‌کنند.
[10:23, 5/21/2021] Dr Jalali Hojjati: در علم پزشکی بسیار حائز اهمیت هستند به این دلیل که فرد رو آسیب‌پذیر می‌کنند یه فردی که به هر دلیلی بازدارنده های زیادی رو داره یعنی مراحل رشد دوران کودکی خیلی سختی را سپری کرده یا به غلط تحت استرس های مختلفی قرار گرفته و شخصیتش در نوجوانی جوانی و یا میانسالی آسیب دیده است، این فرد آن بازدارنده ها را به شکل رفتارهای غیرمعقول و بیمارگونه نشان میدهد و واکنش هایش هم ممکن است بسیار واکنش های خارج از عرف باشد و در مجموع این تیپ های شخصیتی که به وجود آمده اند.با گذر زمان نقاط ضعفی دارند که فرد را آسیب‌پذیر می‌کنند.   نکته مهم و اساسی این است که در برابر استرس های محیطی ، چنین تیپ شخصیتی که نقاط ضعف متعدد دارد آسیب پذیر است. یک استرسی کوچکی که برای خیلی از افراد مشکل خاصی ایجاد نمی کند متاسفانه برای این افراد مشکلات زیادی ایجاد میکند. افرادی که خلق و خوی  به شدت خشمگین و عصبی دارند سریع واکنش نشان میدهند، افرادی که ترس های بیمارگونه دارند اضطراب‌های منتشر دارند و افرادی که خلق خیلی پایینی دارند و احساس افسردگی می کنند یا ناامید هستند. اینها واکنش هایی است که افراد نشان می‌دهند و از نظر عاطفی و احساسی تجربه می کنند. بسیاری از تحریف های شناختی که ما داریم ، وضعیت اعتماد به نفس و حرمت نفس و.... اینها همه در واقع ساختار هایی هستند که روان‌شناس‌ها روی آن ها تاکید دارند و می‌دانند که چه نقشی در قدرت و ضعف ما در سطح روحی روانی دارند. از آن جایی که بسیاری از مشکلات جسمی ما ریشه در مسائل روحی روانی دارند و یا تمام مشکلات روحی روانی ما از همین جا منشأ میگیرند برای یک پزشک مخصوصاً پزشکانی که دیدگاه کل‌نگر دارند بسیار حائز اهمیت هستند. به این وسیله ما به بیمار کمک می کنیم از نظر روحی روانی بتواند جلوی پیشرفت بیماری رو بگیرد. چون این استرس های روحی روانی محیطی دلیل تقریباً بیش از ۹۰ درصد بیماری های جسمی هستند و گفته میشود در تمام بیماری‌هایی که بشر تجربه میکند ردپای استرس‌های روحی روانی قابل تشخیص است. به این ترتیب آنچه که تعیین میکند یه فرد چقدر تحت استرس قرار دارد تا به هم ریختگی در ساختار روحی روانی و متعاقب آن سطح جسمی به وجود بیاد تا این استرس‌ها را به ارگان‌های مختلف انتقال دهد، ساختار شخصیتی فرد است. در واقع با الکترو سایکوآنالیز و TA ما  می‌توانیم یک شناخت معقول علمی و کارآمد پیدا کنیم و روی نقاط ضعف یک فرد کار کنیم و به نوعی ترمیم شخصیتی انجام دهیم . یعنی بعد از الکترو سایکوآنالیز اقدامات درمانی صورت خواهد گرفت . این اقدامات درمانی می تواند طی پدیده بایورزونانس باشد یا از داروهای هومیوپاتی استفاده شود . به هر حال این فناوری ابتدای راه اصلاح تیپ های شخصیتی هست ، یک ترمیم شخصیتی موثری صورت می‌گیرد که به واسطه آن فرد چنان قدرتی را از نظر روحی روانی تجربه می کند که به راحتی نمی تواند تحت تاثیر استرس های محیطی ، مشکلات جسمی یا روحی روانی را تجربه کند.
استفاده از این سیستم را به چه بیمارانی توصیه میکنید؟
با توجه به اینکه زمینه کاری من یک طب تلفیقی هست میتون به جرات ادعا کرد که تمام افرادی که مشکلات روحی روانی دارند حالا خشم، اضطراب، ترس ، حملات پنیک افسردگی که بسیار شایع هستندوافرادی که اختلالات شخصیتی دارند و مهمتر از همه که خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد تمام افرادی که مشکلات روان‌تنی (سایکوسوماتیک) دارند. تمام افرادی که بیماری‌های مزمن دارند و به دنبال این هستند که آیا ما می‌توانیم روشی را پیدا کنیم که بتواند بیماری ها را طور ریشه ای و اصولی درمان کند و در جریان نیستند که بخش قابل توجهی البته از همکاران هم همینطور چون دسترسی به این فناوری ندارند که بدانند که چطور میتوانند به بیمارانشان کمک کنند. وقتی که بیماری‌های مزمن را مورد ارزیابی قرار میدهیم می‌بینیم که یک عامل ثابت آن همین فشارها و استرس های روحی روانی است که فرد تجربه میکند که هم میتواند باعث بروز یکسری از ییماری‌ها شود، مثلا بیماریهای اتوایمیون که طیف وسیعی از بیماری‌ها را شامل می شوند. یک دلیل همیشگی بروز این بیماری‌ها استرس‌های روحی روانی هستند و بعضی از افراد آنقدر در شرایط پر استرس طولانی مدت قرار گرفته اند که با وجود آنها این استرس ها عجین شده است و حتی در بیان اینکه شما استرس را تحمل می کنید هم خیلی دو به شک صحبت می‌کنند و اظهار می کنند نه من استرسی ندارم یا چیز خاصی را احساس نمی کنم یا مثل بقیه افراد من هم این رو دارم تجربه می کنم ولی برای من که با طیف وسیعی از بیماری ها و مشکلاتی که بیماران به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند  سر کار دارم میدانم که هسته اصلی یا ریشه بنیادین بسیاری از مشکلات جسمی و در واقع بالای ۹۵ درصد آنها را باید در استرس‌های روحی روانی جستجو کرد و فناوری الکترو سایکوآنالیز به بهترین نحو در خدمت پزشکان و بیماران هست که کمک کند این نقاط ضعف و قوت تشخیص داده شود و با اقدامات درمانی شخصیت بیمار ترمیم اساسی را آغاز کند و از حالت آسیب پذیر بودن خرج شود. بنابراین الکترو سایکوآنالیز با نشان دادن نقاط ضعف اساسی در ساختار روحی روانی افراد ق آنها کمک می کند تا ساختار روانی و دفاعی قدرتمندی پیدا کنند و از مزایای آن نه تنها در مشکلات جسمی بلکه روحی روانی بهرمند گردند.